První práce okolo domu po zimě

První práce okolo domu po zimě
Pokud nebydlíte na horách,ale stejně jako my ve městě nebo v nižších polohách nemusíte ani čekat až roztají poslední zbytky sněhu a můžete se pustit do základní kontroly stavu Vašeho domu a okolí.
Teplotní rozdíly v zimě mají mnohdy za následek vzdutí či propad
Vaší dlažby a chodníčků.Je zapotřebí jednotlivé dlaždice vyjmout,
upravit podklad a gumovou palicí zarovnat zpátky na původní místo.Pokud se toto narušení týká dlažby na terase nebo u bazénu je potřeba opatrně pomocí šroubováku nebo dlátka prasklou dlažbu odsekat a zlehka odstranit cementový základ nebo lepidlo.Pro nový podklad použijeme maltu nebo mrazuvzdorný tmel a dlažbu přilepíme a zaspárujeme.
Mezi nezbytnosti patří kontrola fasády .Jakékoli prasklinky,mezery,plísně apod. je třeba odstranit nejlépe za pomoci a posouzení odborníka na dané téma.Pokud teploty nestouply stabilně nad 5°C do oprav se zatím nepouštějte.
Nejdůkladnější kontrolu si žádá střecha.Zkontrolujte opticky možné poškození větrem,mrazem,vrstvou sněhu atd.Pokud najdete poškozenou tašku je záhodno ji vyměnit za novou.Prohlídku krytiny nezapomeňte doplnit kontrolou hřebenu střechy,napojení krytiny,odfouklé lepenky a střešní fólie.V žádném
případě nesmí nikde docházet k zatékání na střešní konstrukci.
Součástí kontroly je také kontrola okapových žlabů a svodů.
Mnohdy je stačí pouze vyčištit od spadaného listí apod.pomocí smetáku nebo proudu vody.
Na závěr ještě zbývá prověřit stav oken a dveří .

Takováto kontrola by měla býti pravidelná po každé zimě a my jen doufáme,že proběhla bez jakýchkoli závad Vaše http://aaabezrealitky.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.