Venkovní nátěry

Venkovní nátěry
Pokud jste využili našich rad na zušlechtění Vašeho travního porostu,rádi Vám pomůžeme s prvními jarními nátěry.
Nejčastěji natíráme dřevěné ploty,pergoly,fasády z palubek nebo dřevěný nábytek a lavičky.První co Vás napadne je který druh barvy použít. U nového dřeva si dovolujeme doporučit prodyšnou lazuru na bázi vody a při renovaci nebo opakovaném nátěru dáme přednost syntetické barvě.Výběr ,ale necháme na Vašich zkušenostech,protože i názory odborníků na toto téma se různí.
Víme,že jeden nátěr žádný nátěr a proto už dopředu se připravíme na delší odpoledne a zvolíme minimálně tři vrstvy barvy.Dřevo jako takové je pórezní a vyžaduje venku díky povětrnostním vlivům,teplotám a UV záření důkladnou ochranu.
Kvůli kvalitní ochraně se vyplatí dřevo nejprve ošetřit vhodným základovým napouštědlem či mořidlem nebo kvalitní fermeží,která se těší stálé oblibě.Po základním ošetření nezapomeňte na přebroušení jemným šmirglem,aby jsme se zbavili třepení,které vzniká vysoušením.Nyní naneste zbývající vrstvy.
Dalším tématem,které se často řeší je nános vrchní krycí lazury nebo laku.Na „Hobby“ trhu naleznete nepřeberné množství laků a lazur.Nechte si proto v obchodě poradit od prodavače a popište mu na jaký typ dřeva lazuru potřebujete.Dle našeho názoru jsou nejlepší vodou ředitelné laky se kterými se snadno pracuje,rychle schnou a příliš ani nezapáchají.Možností jak kvalitně natřít plot apod. je mnoho.Jedna z nejrychlejších je nátěr mořidlem(pozor čím více nátěrů,tím tmavší odstín) a kvalitní vodou ředitelnou lazurou.Výrobci nabízejí rovněž takzvané silnovrstvé lazury, které spojují vlastnosti lazur a laků, tedy současné ošetření vnitřní struktury dřeva i jeho povrchu.
S chutí do toho a půl je hotovo!!!

Hodně zdaru přeje http://aaabezrealitky.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.