Pasivní domy

Nyní se často můžete setkat s pojmem pasivní dům a bydlení. Co přesně ale to slovo „pasivní“ vyjadřuje? Slovem pasivní se míní využití pasivních tepelných zisků v domě. Co je považováno za tepelné zisky? Tepelné zisky dělíme na vnější a vnitřní. Vnější je například sluneční záření procházející skrz okny.

A vnitřní pasivní tepelné zisky jsou lidé, kteří vyzařují teplo a užívané spotřebiče v domácnosti. Pasivní dům je dostatečně izolován, aby nám právě tyto pasivní zisky neunikaly ven. Vnější i vnitřní zisky zaopatřují optimální teplotu ve všech místnostech.

Nově vzniklý koncept pasivního domu tedy vyjadřuje dům, ve kterém vy a vaše rodina budete aktivně a spokojeně žít a budete přitom šetřit peníze za energie. Pasivní dům přestavuje velkou úsporu vašich nákladů vynaloženou na vytápění. Nejen že se vám sníží úspory, ale rovněž si také polepšíte na zdraví. Zařízení, které pracuje celý den, tedy i přes noc, zároveň slouží i jako čistička vzduchu a filtruje škodlivé látky. Po celý den tedy dýcháte čistý vzduch. Nemusíte se již obávat různých nečistot, prachu a také plísní. Neboť zařízení veškeré nečistoty filtruje. S pasivním domem vás zvyšující se ceny za energie nechají klidným, neboť pasivní dům spotřebuje mnohem méně kilowatthodin na metr čtvereční vytápěné plochy.

Team AAA bez realitky

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.